ASUS získal 26 prestížnych ocenení Red Dot Awards 2020 za výnimočný produktový dizajn, čím stanovil nový rekord v počte získaných ocenení Red Dot Awards v jednom roku. Získané ocenenia sú dôkazom odhodlania spoločnosti prinášať neuveriteľné používateľské zážitky prostredníctvom inovácií a výnimočného dizajnu.

„Rekordný počet ocenení Red Dot Awards predstavuje ďalší výnimočný míľnik pre celý ASUS tím,” povedal ASUS Chief Design Officer, Mitch Yang. „Každý rok staviame na našich úspechoch, čo je jasným dôkazom toho, že naša filozofia In Search of Incredible prináša najlepšie produkty a zážitky pre každého.”

ASUS je najhodnotnejšia medzinárodná značka z Taiwanu za rok 2019

„Víťazi Red Dot Award potvrdili, že vytvorili excelentné produkty, ktoré sú hodné tohto ocenenia. Produkty presvedčili porotu nielen svojou estetikou, ale aj neporovnateľnou funkcionalitou. Víťazné produkty definujú nové štandardy vo svojom priemysle a ja im z celého srdca gratulujem k ich úspechu,” povedal zakladateľ a CEO Red Dot, profesor Dr. Peter Zec.

Red Dot Award: Product Design je jednou z najväčších dizajnových súťaží na svete. V roku 2020 sa do nej prihlásilo viac ako 6500 produktov zo 60 krajín. Produkty oceňuje nezávislá medzinárodná porota expertov, už viac ako 60 rokov, ktorá hodnotí kritériá, ako je úroveň inovácie, funkcionality, formálnej kvality, životnosti a ergonómie.

ASUS ZenBook Pro Duo UX581 a ZenBook Duo UX481

ZenBook Pro Duo UX581 je revolučný 15,6-palcový notebook so 4K UHD OLED displejom a druhým 14-palcovým 4K ScreenPad Plus displejom pre neobmedzené kreatívne možnosti. Ultraprenosný 14-palcový ZenBook Duo UX481 ponúka rovnaký ScreenPad Plus displej, avšak v menšom a tenšom šasi.

ASUS ZenBook UX325/UX425

Ultratenký a ultraľahký ZenBook UX325 a UX425 majú hrúbku iba 13,9 mm a hmotnosťou pod 1,15 kg. Energeticky efektívny FHD 1-wattový, 450-nitový displej má tenké rámiky po troch stranách a pomer obrazovky k telu na úrovni 90 % a IR kameru pre rýchle prihlásenie pomocou tváre.

ASUS ZenBook Flip UX463/UX563

ASUS ZenBook Flip UX463 a UX563 majú najmenšie šasi vo svojich kategóriách. UX563 ponúka PANTONE® Validated displej s výnimočnou vernosťou podania farieb a aktívny stylus pre bežné používanie alebo profesionálne úpravy. Bezrámiková klávesnica tiež obsahuje prepínač na zakrytie kamery. Rad ZenBook Flip spĺňa vojenské štandardy odolnosti pre ich spoľahlivé používanie aj v extrémnych podmienkach.

ASUS VivoBook Flip TM420

ASUS VivoBook Flip TM420 je tenký konvertibilný notebook pre Generáciu Z. Obsahuje magnetický držiak pre stylus a k dispozícii je v rôznych konfiguráciách procesorov. Nechýba ani rýchly prístup k pamäti a SSD úložisku pre ich jednoduchú výmenu či vylepšenie.

ASUS X571

ASUS X571 je 15-palcový notebook s vysokým výkonom pre prácu alebo na hranie. Výrez v tvare písmena V na veku a inteligentne navrhnuté výduchy na zadnej strane umožňujú lepšie sa zbavovať tepla a dávajú notebooku futuristický nádych.

ASUS E210/E410

ASUS E210/E410 je kompaktný a ľahký notebook pre každodenné používanie s unikátnym touchpadom ASUS NumberPad a odolným 180° pántom pre výnimočnú všestrannosť.

ASUS VivoBook a VivoBook S

Rady VivoBook a VivoBook S boli vytvorené po intenzívnom prieskume trhu. VivoBook S bol navrhnutý pre používateľov, ktorí hľadajú kompaktný, výkonný a štýlový notebook. Má minimalistický dizajn inšpirovaný geometrickými tvarmi, čoho výsledkom je jednoduché a elegantné šasi.

ASUS ProArt StudioBook One

ASUS ProArt StudioBook One je prvý notebook s grafickou kartou NVIDIA® Quadro RTX™ 6000. StudioBook One má na rozdiel od ostatných notebookov umiestnený procesor a grafickú kartu za displejom. Active Aerodynamic System (AAS) zabezpečuje otvorenie veka o 4,57° pre lepšie prúdenie vzduchu a efektívnejšie chladenie.

ASUS ProArt StudioBook 17 W700/H700

Neuveriteľne kompaktný ASUS ProArt StudioBook 17 W700/H700 má 18,4 mm hrúbku a NanoEdge displej, vďaka ktorému bolo možné zakomponovať 17-palcový panel do šasi o veľkosti štandardných 15-palcových notebookov. Pánt umožňuje otvorenie o 180° pre pohodlnejšie zdieľanie obrazovky.

ASUS ExpertBook B9450

ASUS ExpertBook B9450 je najľahší 14-palcový biznis notebook na svete. Jeho hmotnosť je iba 870 gramov, hrúbku má 14,9 mm a jeho šasi o veľkosti štandardného 13-palcového notebooku obsahuje 14-palcový displej s ultratenkými rámikmi. Notebook spĺňa najprísnejšie vojenské štandardy odolnosti, takže je ideálny pre každého cestovateľa – s 24-hodinovou výdržou batérie, dvoma slotmi pre úložisko, kompletnou výbavou portov a podnikovým zabezpečením.

ASUS Chromebook Flip C436

ASUS Chromebook Flip C436 je konvertibilný notebook s ultratenkým šasi z magnéziovej zliatiny, ktoré má hmotnosť iba 1,1 kg. Chromebook ponúka 12-hodinovú výdrž batérie a unikátne všesmerové reproduktory.

ASUS ProArt Station D940MX

ASUS ProArt Station D940MX je stolný počítač s výkonom pracovnej stanice, ktorý je určený pre tvorcov obsahu. Vybavený je procesorom až do Intel Core i9 a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX™ 2080 Ti v štýlovom a kompaktnom 8-litrovom šasi. Jeho nekonvenčný dizajn obsahuje LED indikátor a pokročilý systém chladenia pre plynulú a tichú prevádzku aj v plnej záťaži.

ASUS S340MF

ASUS S340MF je cenovo dostupný stolný počítač, ktorý je navrhnutý, aby sa hodil do každého prostredia. Jeho kompaktné šasi pôsobí moderne a sofistikovane, pričom samotný počítač ponúka viac ako dostatok výkonu na každodenné používanie.

ROG Strix SCAR 15 / SCAR 17 a ROG Strix G15 / G17

Každý aspekt herných notebookov radu ROG Strix SCAR a ROG Strix G je navrhnutý pre najvyššiu úroveň kompetitívneho esport hrania. Inovatívny dizajn chladenia zvyšuje jeho efektivitu až o 10 %, čím umožňuje získať viac výkonu a snímok za sekundu z grafickej karty NVIDIA GeForce® RTX 2080 SUPER™ a procesora Intel Core i9 10. generácie. Hráči môžu vyjadriť svoj štýl prostredníctvom podsvietenej klávesnice a podsvieteného pásika.

ROG Zephyrus Duo 15

ROG Zephyrus Duo 15 je všestranný herný notebook s dvoma displejmi – 15-palcovým primárnym a 14-palcovým sekundárnym. Poháňa ho grafická karta NVDIA GeForce®  RTX 2080 SUPER™ a jeho inovatívny dizajn pántu umožňuje automatické naklonenie druhého displeja pre lepší prieduch vzduchu a efektívnejšie chladenie.

ROG Zephyrus G14

Dynamický ROG Zephyrus G14 je prvý 14-palcový herný notebook, ktorý je navrhnutý tak, aby naplno využil výkonnú grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX a 8-jadrový procesor AMD Ryzen™. ROG Zephyrus G14 ponúka vysoký výkon a tenké a kompaktné šasi, vďaka ktorému umožňuje používateľom, aby pracovali, hrali sa a tvorili kdekoľvek. Voliteľný ROG AniMe Matrix™ displej rozširuje možnosti personalizácie a umožňuje používateľom prehrávať vizuálne efekty alebo nápisy na veku notebooku.

ROG Zephyrus M15

ROG Zephyrus M15 je dynamický herný notebook s výkonom na úrovni stolných počítačov. Jeho unikátne LCD veko je inšpirované škvrnami kamufláže.

ASUS TUF Gaming Monitor VG1A

Herný monitor ASUS TUF VG27AQ1A je navrhnutý pre dlhé hranie a ponúka skvelú kvalitu obrazu a exkluzívne herné funkcie. Jeho IPS WQHD panel ponúka 165 Hz obnovovaciu frekvenciu s 1 ms odozvou MPRT a tiež aj funkciu adaptívnej synchronizácie obrazu.

ROG Z11 Gaming Case

ROG Z11 je prémiová herná ITX skrinka navrhnutá pre vysoký výkon.

ASUS Prime X299 Edition 30

ASUS Prime X299 Edition 30 je špeciálna edícia výkonnej základnej dosky, ktorá vznikla pri príležitosti 30. výročia založenia spoločnosti ASUS.

ROG Crosshair VIII Impact

ROG Crosshair VIII Impact je základná doska formátu SFF pre procesory AMD Ryzen™ 3. generácie.

ROG Crosshair VIII Formula

ROG Crosshair VIII Formula je vlajková loď medzi základnými doskami s množstvom pokročilých vlastností a funkcií.

ROG Strix X570-E Gaming

ROG Strix X570-E Gaming je plnohodnotná ATX základná doska pre procesory AMD Ryzen 3. generácie.

ROG Chakram Series

ROG Chakram je káblová a bezdrôtová herná myš s programovateľným a odnímateľným joystickom.

ROG Strix Go Series

ROG Strix Go 2.4 je prvý herný headset na svete, ktorý využíva USB-C 2,4 GHz konektivitu s mikrofónom, ktorý pomocou umelej inteligencie tlmí okolitý hluk.

O spoločnosti ASUS

ASUS je oddaný tvorbe produktov pre dnešný a zajtrajší inteligentný život a podľa magazínu Fortune je jednou z najviac obdivovaných spoločností. Rozsiahle portfólio spoločnosti obsahuje produktové rady Zenbo, ZenFone, ZenBook a širokú paletu IT zariadení a komponentov rôznych odvetví vrátane AR, VR a IoT. ASUS zamestnáva na svete viac ako 16 000 ľudí a viac ako 5 000 špičkových talentov v R&D. Spoločnosť poháňa túžba inovovať a záväzok kvality. ASUS v prepočte na každý deň získa až 11 ocenení.

O oceneniach Red Dot Design Award

Ocenenia Red Dot Design Award sú rozdelené do troch kategórií: Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design a Red Dot Award: Design Concept. Red Dot Award je jednou z najväčších dizajnových súťaží na svete, prihlasuje do nej viac ako 18-tisíc produktov. Porota udeľovala prvé ocenenia v roku 1955, meno a značku ocenení založil v 90-tych rokoch minulého storočia CEO spoločnosti Red Dot, profesor Dr. Peter Zec. Ocenenia Red Dot sú odvtedy považované za medzinárodný dôkaz výnimočnej kvality dizajnu. Víťazí sú prezentovaní v ročenkách, múzeách a online. Ďalšie informácie sú k dispozícii na www.red-dot.org.

Žiadny ďalší článok