Spoločnosť HP Inc. predstavila modernizované modely radu Pavilion, ktorých cieľom je upútať pozornosť a zároveň ďalej posunúť spoločnosť smerom k udržateľnejšej budúcnosti.

Notebooky HP Pavilion 13, HP Pavilion 14 a HP Pavilion 15 sa vyznačujú progresívnym novým dizajnom s tónovanými farebnými blokmi a sú prvými spotrebiteľskými notebookmi HP osadenými procesormi Intel Core 11. generácie a grafickými kartami Intel Iris Xe. Nové zariadenia sú tiež prvými spotrebiteľskými notebookmi spoločnosti, pri výrobe ktorých boli použité recyklované plasty a plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch.

Úplne bez starostí a prerušenia práce. Nové tlačiarne radu HP Neverstop

Ešte nikdy neboli pre generáciu Z osobné počítače natoľko nevyhnutné. Ľudia ich používajú, aby mohli byť v kontakte s priateľmi a s rodinou, aby sa mohli baviť a učiť v digitálnych učebniach. Počas pandémie COVID-19 trávia na svojom osobnom počítači týždenne o takmer 10 hodín viac času než predtým a viac ako polovica z nich používa osobný počítač častejšie ako telefón. Najnovší rad Pavilion prináša hviezdny výkon, pohlcujúci zážitok zo zábavy a mobilitu, ktorá vyhovuje spôsobu, akým svoj osobný počítač používajú, a prostredie, v ktorom ho používajú.

„Pokiaľ ide o osobné počítače pre najmladšiu generáciu používateľov, chceme poskytovať zariadenia na ich zábavu nielen počas pandémie, ale aj v nasledujúcich rokoch,” uviedol Kevin Frost, globálny vedúci a generálny riaditeľ divízie Consumer Personal Systems spoločnosti HP Inc. “Spoločnosť HP ponúka vo svojich najnovších notebookoch Pavilion výkonné funkcie a mladistvý, farebný prémiový dizajn, vďaka čomu sú prístupné všetkým, ktorí sa chcú baviť, učiť a zostávať v neustálom spojení s ostatnými.“

HP Pavilion 13 je ohromujúce mobilné zariadenie v prírodnej striebornej farbe, vybavené technológiou Wi-Fi 6 a batériou s výdržou až 8,5 hodiny.

Hravý a jedinečný dizajn pre dnešných používateľov osobných počítačov

Kľúčovým faktorom, na ktorý sa spoločnosť HP v celom portfóliu svojich počítačov a riešení zameriava, je aj naďalej udržateľnosť. Nové počítače radu Pavilion sa vyznačujú tým, že pri výrobe reproduktorových skríň boli použité recyklované plasty a plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch. Ich použitím v týchto zariadeniach sa podľa odhadov zabráni tomu, aby v oceánoch alebo na skládkach skončilo približne 92 000 plastových fliaš. Tiež vonkajšie krabice a vláknité výplne, použité v obaloch nových zariadení, sa vyrábajú výlučne z materiálov z udržateľných zdrojov a sú recyklovateľné. Notebooky majú tiež certifikácia EPEAT Silver a Energy Star.

Najnovšie osobné počítače Pavilion sú inšpirované umením. Vďaka čistým líniám a sochárskym prvkom s atraktívnymi hranami presýpacích hodín môžu používatelia zariadenia ľahko otvoriť zo všetkých troch strán. V záujme redizajnu radu Pavilion majú tieto zariadenia bezšvíkové trojrozmerné kovové šasi, eliminujúci deliace línie a vytvárajúce elegantný a čistý vzhľad. Pavilion 15 ponúka 86 % pomer obrazovky k telu (STBR) a rozmery x/y sa vo všetkých troch zariadeniach v porovnaní s predchádzajúcou generáciou tiež zväčšili.


Displeje majú trojstranný mikrohranný rámček, Pavilion 13 ponúka buď rozlíšenie Full HD, alebo Ultra HD a Pavilion 14 a Pavilion 15 buď panel s rozlíšením HD, alebo Full HD. Zariadenia tiež dokážu vysielať prúd s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) spoločnosti Microsoft, pričom na paneli FHD a UHD je predinštalované vysoko efektívne kódovanie obrazu (HEVC), ktoré prináša bohatší a farebnejší vizuálny zážitok.

Zariadenia sa tiež dodávajú v piatich jedinečných farebných kombináciách. Všetky platformy budú v predaji v prírodnej striebornej; Pavilion 14 bude aj vo vyhotovení jemne ružovej a Pavilion 15 poskytne štyri rôzne farebné varianty vrátane hmlovo modrej.

Všetky počítače sa ideálne hodia pre študentov a sú vybavené klávesnicou od okraja k okraju, väčším, modernejším a presnejším touchpadom pre viacdotykovú podporu a jednoduchšiu navigáciu a takisto bezpečným prihlásením pomocou voliteľnej čítačky odtlačkov prstov.

HP Pavilion 15 je výkonný stroj vybavený novými procesormi Intel Core 11. generácie alebo mobilnými procesormi AMD Ryzen 4000.

Užite si zábavu s prvotriednym výkonom a bleskurýchlou konektivitou

Či už sa jedná o prácu počas online kurzov alebo o streaming najsledovanejších relácií, ponúkajú počítače Pavilion najlepší mobilnú produktivitu vo svojej triede a bohaté, strhujúce vizuálne prvky s novými procesormi Intel Core 11. generácie a grafickou kartou Intel Iris Xe. Počítače Pavilion 14 a Pavilion 15 ponúkajú možnosť využiť grafickú kartu radu až NVIDIA GeForce MX450 a Pavilion 15 tiež voliteľne mobilné procesory AMD Ryzen 4000.

Medzi ďalšie vlastnosti patria:

Rýchly prístup k súborom a lepší výkon úložiska
Všetky tri zariadenia ponúkajú voliteľnú technológiu dvojkanálovej pamäte a voliteľnú pamäť Intel Optane so štandardným PCIe SSD s kapacitou až 1 TB.

Výdrž batérie
Najnovšie notebooky Pavilion môžete ľahko používať celý deň. Batéria pri modeli Pavilion 13 vydrží až 8,5 hodiny a pri modeloch Pavilion 14 a 15 až 8,75 hodiny.3

Porty potrebné na udržanie produktivity
Cez port HDMI 2.0 sa ľahko pripojí externý monitor 5K a univerzálny port SuperSpeed USB-C podporuje dáta, displej a napájanie.

Zostaňte v rýchlejšom spojení
Počítače Pavilion s Wi-Fi 6 umožňujú až štyrikrát rýchlejšiu maximálnu rýchlosť Wi-Fi a o 75 % nižšie oneskorenie.

Rýchly prístup k počítaču kedykoľvek
Otvorte notebook a okamžite sa vďaka modernému pohotovostnému režimu HP prebudíte z režimu spánku a budete môcť prijímať e-maily, oznámenia a streamovať hudbu, zatiaľ čo ste v úspornom režime s nižšou spotrebou.

Skvelý obrazový a zvukový zážitok v dnešnom novom normále
Duálne reproduktory HP, funkcia HP Audio Boost a ladenie pomocou funkcie B&O poskytujú bohatý a autentický zvukový zážitok a kamera HP Wide Vision HD ponúka 88° širokouhlé zorné pole pre videochat s krištáľovo čistými detailmi.

Notebook HP Pavilion 14 je navrhnutý pre prácu a zábavu. Má všetky porty potrebné pre udržanie produktivity spolu s kamerou HP Wide Vision HD pre videochaty a digitálne štúdium.

Ceny a dostupnosť

HP Pavilion 13 bude na Slovensku v predaji od novembra za ceny od 629 Eur.
HP Pavilion 14 bude na Slovensku v predaji od novembra za ceny od 589 Eur.
HP Pavilion 15 bude na Slovensku v predaji od novembra za ceny od 559 Eur.

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc. (NYSE: HPQ) vytvára technológie, ktoré uľahčujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.

Žiadny ďalší článok