HP vďaka svojim revolučným zariadeniam prebúdza kreativitu k životu

HP

Spoločnosť HP Inc. predstavuje svoju najnovšiu mobilnú pracovnú stanicu Z by HP a portfólio notebookov HP ENVY, ktoré sú navrhnuté pre kreatívnych pracovníkov, ktorí posúvajú hranice možného. Zariadenie HP ZBook Studio, HP ZBook Create a HP ENVY 15 predstavujú najnovšie prírastky do ekosystému HP Create, ktorý bol predstavený na podujatí Adobe MAX v roku 2019.

Tento rad výkonných počítačov umožňuje všetkým typom kreatívnych pracovníkov od spotrebiteľov cez samo spotrebiteľov (prosumerov) až po profesionálov zachytávať, vytvárať a realizovať digitálne koncepty a nápady, ktoré si môžu maximálne užívať a následne ich zdieľať.

K získaniu výkonu potrebného na prácu a hranie museli v minulosti kreatívci voliť medzi veľkými pracovnými stanicami alebo priestrannými hernými zariadeniami. HP posúva hranice technickej a tvorivej kreativity a umožňuje fotografom, vlogerom, grafikom, architektom, filmárom a komukoľvek ďalšiemu dosahovať výsledky, ktoré boli doteraz považované za nemožné.

Úplne bez starostí a prerušenia práce. Nové tlačiarne radu HP Neverstop

Vzhľadom k bohatej histórii inovácií v oblasti PC pre tvorivú komunitu predstavuje HP ideálneho technologického partnera pre ďalšiu generáciu kreatívcov. Pre kreatívcov z generácie Z je kreatívny proces niečím inštinktívnym. Potrebujú zariadenie, ktoré im pomôže realizovať nápady rovnako rýchlo, ako sa objavujú a miznú najnovšie mémy a trendy.

Pre tých, ktorí sa zaoberajú tvorbou na profesionálnej úrovni – od návrhárov cez modelovanie, programovanie až po navrhovanie aplikácií, znamenajú riešenia Z by HP ideálne výkonné a kompaktné zariadenia pre úlohy náročné na zdroje. Portfólio HP ENVY, vrátane najnovšieho notebooku ENVY 15, je navrhnuté pre súčasných spotrebiteľov a samospotrebiteľov, ktorí pravidelne upravujú fotografie a videá, alebo vytvárajú grafické návrhy a návrhy webových stránok.

Laptopy HP ZBook Studio, ZBook Create a ENVY 15 s grafickými kartami RTX patria do programu RTX Studio spoločnosti NVIDIA. Umožňujú zrýchlenie pre náročné kreatívne úlohy využívajúce renderovanie pomocou ray-tracingu a umelú inteligenciu. Ich výnimočnú spoľahlivosť zaisťujú ovládače Studio.

Z by HP: Výkon pre vaše prelomové riešenia

HP ZBook Studio, najvýkonnejšia mobilná pracovná stanica na centimeter kubický na svete, a HP ZBook Create, najmenší 15” notebook na svete pre tvorbu a hranie, umožňujú používateľom tvorbu na cestách úplne novým spôsobom. V posledných troch rokoch síce došlo k 47 % rastu v oblasti tenkých a ľahkých konfigurácií, ale väčšina zariadení stále nie je navrhovaná pre náročné pracovné procesy pri používaní profesionálnych aplikácií, grafiky a zachovania presnosti farieb. Najnovšie prírastky v portfóliu Z by HP sú špeciálne navrhnuté a úplne prepracované tak, aby vyhovovali potrebám tých najkreatívnejších aplikácií a pracovných procesov a aby nielen dnes, ale aj do budúcnosti zabezpečovali optimálne zážitky.


V roku 2015 udelila Akadémia filmových umení a vied za vývoj displeja HP LP2480zx Professional DreamColor cenu za vedu a techniku. Notebooky ZBook Studio a ZBook Create prinášajú tvorcom vizuálnych trikov, animátorom a koloristom na celom svete prvý displej DreamColor s celodennou výdržou batérie v dĺžke 17,5 hod.2 Vstavaný kolorimeter umožňuje automatickú kalibráciu, presnosť zaisťujú 100 % sRGB a Adobe RGB a viac ako miliarda farieb poskytuje možnosť plynulejšieho tieňovania a trvácnejších farebných prechodov. To všetko dáva tvorcom možnosť odkiaľkoľvek presne prezentovať obsah na monitoroch.

HP ZBook Studio a HP ZBook Create:

Výkon:

Kreatívni pracovníci môžu navrhovať, upravovať, renderovať a streamovať obsah odkiaľkoľvek, nehľadiac na zložitosť pracovného postupu. Majú na výber grafické karty Quadro alebo GeForce a procesory daľšej generácie Intel Core a Intel® Xeon.
Profesionálni kreatívci sa v súčasnej dobe chcú venovať niekoľkým úlohám naraz, zatiaľ čo im projekty bežia na pozadí bez toho, aby spomaľovali ostatné aplikácie. Zariadenie ZBook Studio je najvýkonnejšia mobilná pracovná stanica pre rendering v prepočte na centimeter kubický.

Funkcia Z Power Slider umožňuje používateľovi mať úplnú kontrolu nad typom výkonu a akustikou jednotlivých pracovných procesov. Prediktívny algoritmus inteligentne ovládajúci ventilátor zároveň reguluje jeho funkciu na základe typu práce a aplikácií, ktoré tvorcovia aktuálne používajú.

S novou výparníkovou komorou a chladičom hernej triedy z polyméru z tekutých kryštálov je všetko navrhnuté tak, aby používatelia mohli dosiahnuť maximálny výkon podľa potreby. Na mieru aplikovaný pokročilý systém chladenia, založený na titáne, odvádza vzduch od CPU a GPU v dvojrozmerných prúdoch, čo umožňuje využiť až 2,8 krát vyšší merný výkon – to všetko v laptope, ktorý je až o 22 % menší.

Design:

ZBook Studio, celosvetovo najvýkonnejšia mobilná pracovná stanica na centimeter kubický, a ZBook Create ponúkajú obrazovku takmer bez rámčeka – s 22 % znížením objemu oproti predchádzajúcej generácii – spolu s až 17,5 hodinovou výdržou batérie v odľahčenom hliníkovom šasi, vďaka čomu kreatívni pracovníci získajú notebook s farebnou presnosťou a celodennou výdržou batérie.

Z Command Keyboard je určená konkrétne pre kreatívnych pracovníkov a umožňuje im plynulý prechod z iných zariadení s obdobným rozvrhnutím klávesových skratiek na klávesnici a využiť ultratiché klávesy pri bezchybnom kreatívnom procese bez prerušovania.

Celosvetovo najlepší zážitok z počutia tohto 15,6” notebooku, určeného pre kreatívnu prácu aj hry, poskytuje bohatý zvuk sa 150 Hz basovým filtrom a reproduktory vyladené od Bang&Olufsen, vďaka ktorým budú používatelia obklopení bohatou škálou zvukov. Tieto reproduktory patria k najvýkonnejším a majú najvyššiu úroveň basov zo všetkých notebookov HP.

Udržateľnosť:

K výrobe tejto mobilnej pracovnej stanice boli celosvetovo prvýkrát použité plasty, ktoré by inak skončili v oceáne.1 Jej vysoko recyklovateľné hliníkové šasi zaisťuje päťkrát lepšiu odolnosť proti poškriabaniu než šasi z farbených uhlíkových vlákien a navyše spĺňa požiadavky testovania podľa normy MIL-STD-810G.

Starostlivo zostavený s výnimočným výkonom v transformatívnej veľkosti. Toto elegantné zariadenie ešte nikdy neskrývalo taký výkon. Dôsledne otestovaný. Dômyselne vytvorený. Uvoľnite uzdu svojmu špičkovému tvorivému talentu s našou špičkovou technológiou, ktorá je novým míľnikom vo vývoji mobilných pracovných staníc.

HP ENVY: Výkon pre realizáciu vašich nápadov

HP ENVY 15

Design:

Minimalistický prístup je hlavným prvkom tohto pútavého zariadenia so sofistikovaným hliníkovým šasi a brilantným dizajnom, pričom ide o prvé zariadenie ENVY so sklenenou vrstvou na touchpade, zaisťujúcou hladké ovládanie.

Všetky nové zariadenia HP ENVY predstavené tento rok sú vybavené univerzálnou klávesnicou, ktorá obsahuje ľahko dostupné tlačidlá napájania, uzávierky fotoaparátu, stlmenia mikrofónu, čítačky odtlačkov prstov a príkazového centra HP.

Create:

Kreatívni pracovníci vyžadujú zariadenia s ohromujúcim zobrazením a vysokým výkonom – a toto všetko im spolu s dlhou výdržou batérie a konektivitou nový ENVY 15 ponúka.

Vďaka obrazovke OLED s rozlíšením 4K s certifikáciou VESA DisplayHDR™ True Black dosahujú digitálne výtvory novú úroveň detailu a realizmu. Má 100 % DCI-P3 široký farebný gamut a kontrastný pomer 100 000:1 s jasom 400 nitov. Každá obrazovka s rozlíšením 4K je farebne kalibrovaná, aby spĺňala štandard Delta E <2 a zaisťovala vďaka tomu konzistentné a presné farby. Dotyková obrazovka posúva efektivitu práce na novú úroveň a prináša rýchlu odozvu a pohodlné ovládanie.

HP QuickDrop – exkluzívne k dispozícii na novom ENVY 15 – hladko prenáša digitálne výtvory, dokumenty, poznámky, webové stránky, adresy a pod. medzi rôznymi zariadeniami – PC, iPhone, Android či tablet.

Výkon:

Rýchle, bezproblémové prehrávanie a plynulý multitasking je hračkou vďaka procesoru Intel® Core i9 (série H) až 10. generácie, grafickej karte až NVIDIA GeForce RTX 2060 s dizajnom Max-Q a až 32 GB pamäti DDR4.

ENVY 15 je prvé zariadenie radu HP ENVY, ktoré ponúka chladiaci systém hernej triedy – výparníkovú komoru a dva 12 V ventilátory. V porovnaní s tradičným dizajnom tepelnej trubice (heat pipe) ponúka riešenie výparníkovej komory HP pri intenzívnom zaťažení o 33 % väčší výkon procesora.

Zariadenie tiež obsahuje funkciu HP Dynamic Power, pomocou ktorej dochádza k inteligentnej alokácii výkonu medzi CPU a GPU, a IR teplotný senzor, ktorý podporuje Performance Control k úplnému využitiu teplotnej kapacity.
Bleskovo rýchle ukladanie a konektivita s až 2 TB PCIe SSD a RAID 0 (2xSSD), trikrát rýchlejšia konektivita pri prenose súborov cez Wi-Fi 6 v porovnaní s Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.
Tvorte kedykoľvek a kdekoľvek máte náladu s až 16,5 hodinovou výdržou batérie2 – a zariadenie opäť rýchlo nabíjajte pomocou HP Fast Charge ponúkajúceho 50 % nabitie za 45 minút.

Vďaka procesoru Intel Core i9 až 10. generácie s 8 jadrami a 16 vláknami a grafickej karte NVIDIA GeForce RTX 2060 s designom Max-Q ponúka HP ENVY 15 chladiaci systém hernej triedy s výparníkovou komorou, zaisťujúcej pri intenzívnom zaťažení až o 33 % vyšší výkon procesora v porovnaní s tradičným designom tepelnej trubice (heat pipe).

Portfólio HP ENVY:

HP ENVY je k dispozícii ako súčasť najnovšieho portfólia určeného kreatívnym pracovníkom, vyžadujúcim všestrannosť a mobilitu. Patrí sem:

HP ENVY 13: S 88 % pomerom obrazovky k telu, procesorom Intel Core až 10. generácie a voliteľnou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX350, s až 19,5 hodinovou výdržou batérie, displejom UHD s rozlíšením až 4K a rýchlou konektivitou cez Wi-Fi 6 ide o výkonné zariadenie pre kreatívnych pracovníkov s 13 palcovým displejom uloženým v tele o veľkosti predchádzajúcich 11 palcových modelov.

HP ENVY x360 13: Tento nádherný konvertibilný počítač má vynikajúci vzhľad aj funkčnosť a ponúka 88 % pomer obrazovky k telu, mobilné procesory série AMD Ryzen 4000, grafickú kartu Radeon,až 17,5 hodinovú výdrž batérie, rýchlu konektivitu cez Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0.

HP ENVY x360 15: S až 88 % pomerom obrazovky k telu, procesormi Intel Core až 10. generácie, voliteľnou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX330 či mobilnými procesormi série AMD Ryzen 4000, s grafickou kartou Radeon Graphics, s až 18,5 hodinovou výdržou batérie, voliteľným displejem AMOLED s rozlíšením 4K, rýchlou konektivitou cez Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

HP ENVY 17: S 86 % pomerom obrazovky k telu, procesorom Intel Core až 10. generácie, grafickou kartou NVIDIA GeForce MX330, s až 11 hodinovou výdržou batérie, voliteľným displejom UHD s rozlíšením 4K, rýchlou konektivitou cez Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0. Zariadenie má hrúbku iba 19,9 mm a bude dostupné aj vo variante s dotykovým FHD displejom.

Dostupnosť:

• Mobilná pracovná stanica HP ZBook Studio a HP ZBook Create budú na Slovensku v predaji od septembra. Ceny budú ohlásené neskôr.
• HP ENVY 15 bude na Slovensku v predaji od 16. júna. Ceny budú ohlásené neskôr.
• HP ENVY 13 bude na Slovensku v predaji od 15. mája za ceny od 915 Eur.
• HP ENVY 17 bude na Slovensku v predaji od 15. mája za ceny od 915 Eur.
• HP ENVY x360 13 bude na Slovensku v predaji od 15. mája za ceny od 805 Eur.
• HP ENVY x360 15 bude na Slovensku v predaji od 20. mája za ceny od 842 Eur.

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc. (NYSE: HPQ) vytvára technológie, ktoré uľahčujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from redakcia

Huawei P20 lite má ambíciu stať sa lídrom strednej triedy

Spoločnosť Huawei predstavuje prvého zástupcu nového radu P – model Huawei P20...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *