Takto pomáhajú smart hodinky zlepšovať spánok

hodinky

Pre ľudské telo je dôležité nielen to, že v noci spí, ale najmä ako kvalitne tento proces prebieha. Dnes už existujú smart zariadenia, ktoré spánok presne zmerajú, vyhodnotia jeho výsledky a dokonca aj ponúknu tipy na jeho zefektívnenie. S ich pomocou z nočného oddychu vyťažíte maximum.

 

Pravidelné rituály

Podľa odborníkov je pre zlepšenie spánku dobré vytvoriť si “spánkové ťaháky”, teda rituály, ktoré vám pomôžu zaspať. “Alfou a omegou je pravidelný režim s jasným poradím aktivít, z ktorých si urobíme každodennú rutinu. Môže to byť napríklad pohár mlieka pred spaním, vyvetranie miestnosti či horúci kúpeľ. Keďže naše telo je nastavené cyklicky, veľmi nápomocné je ľahnúť si vždy v rovnakom čase. Organizmus si vytvorí návyk, ktorý mu pomôže zaspávať pravidelne a bez problémov,” hovorí MUDr. Petra Trojanová z brnenského Lekárskeho centra Lázně.

Monitorujte spánok

O nič menej užitočným tipom je “meranie” vlastného spánku, ktoré vám môže o kvalite a priebehu nočného relaxu veľa prezradiť. Existujú technologickí pomocníci, ktorí spánok nielen merajú, ale pomáhajú ho zlepšiť. Príkladom sú inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2. Vynikajú množstvom športových funkcií, ktoré oceníte cez deň, no v noci sa premenia na strážcu spánku.

Pomocou senzorov na zápästí monitorujú jednotlivé fázy spánku a na druhý deň po prebudení celý proces vyhodnotia. V mobilnej aplikácii vám ukážu jeho priebeh a na základe získaných údajov navrhnú zlepšenie.

Spánkom k víťazstvu

O tom, aký je oddych počas noci dôležitý, vedia azda najviac vrcholoví športovci. Jedným z nich je MMA zápasník Attila Végh, ktorý len pred pár týždňami v ostro sledovanom zápase storočia porazil svojho protivníka Karlosa Vémolu a stal sa šampiónom Oktagonu. Attila sa už pred zápasom netajil tým, že sa naň svedomito pripravoval dlhé mesiace. Práve počas nich sa ukázalo, že príprava nie je len o tréningu v klietke. 

“Je pre mňa dôležité dobiť baterky, bez oddychu a kvalitného spánku by to nešlo, približuje majster bojového športu. Aj jemu pomáhajú oddych sledovať a zlepšovať smart hodinky na zápästí.Nedávam ich dole z ruky ani v noci. Zvykol som si na ne a najmä na to, že všetko o svojom tréningu, relaxe a zdraví mám neustále pod kontrolou. Je to veľmi návykové,” uzatvára Attila.

Informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

URL: https://consumer.huawei.com/sk/
Facebook: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2018 sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste v dodávkach smartfónov. Pätnásť R&D (výskumných a vývojových) centier bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, nositeľné zariadenia a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Huawei Mate 20 Pro si z MWC odnáša ocenenie Najlepší smartfón

Huawei sa môže pochváliť ďalším úspechom. Úradujúca vlajková loď medzi smartfónmi výrobcu,...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *