Inovatívne zariadenia HP využívajúce cloudové riešenia

cloud

Spoločnosť HP Inc. predstavuje nové notebooky a riešenia navrhnuté v reakcii na súčasné potreby firemných používateľov v najrôznejších oblastiach, čím dokazuje tak svoju snahu pomôcť podnikom a ich pracovníkom udržať produktivitu, nech už pracujú odkiaľkoľvek.

Aj keď podniky už nejakú dobu prechádzajú na cloudové riešenia a infraštruktúru virtuálnych desktopov (VDI), aby zvýšili bezpečnosť a ušetrili náklady, vystupňovala nedávna pandémia dopyt po zariadeniach pre tých, ktorí primárne pracujú s webovými aplikáciami a nástrojmi využívajúcimi vzdialený prístup.

Spoločnosť HP v nedávnom prieskume zistila, že takmer 60 % používateľov pracujúcich počas karantény z domova používa na prácu svoje súkromné zariadenia, čo v prípade ich nedostatočného zabezpečenia predstavuje pre firmy významné bezpečnostné riziko. Priemerný zamestnanec tiež pri práci používa 22 cloudových aplikácií.


Notebooky HP Elite c1030 Chromebook Enterprise, HP Pro c640 Chromebook Enterprise a HP Chromebook Enterprise 14 G6 sú navrhnuté so zvláštnym zreteľom na súčasný spôsob práce. Zariadenie HP mt22 Mobile Thin Client a HP ThinPro Go pomáhajú zabezpečiť plynulý prechod do virtuálneho pracovného priestoru a to najmä pri práci z domova.

Jednoduché, škálovateľné a zabezpečené Chromebooky

Nové portfólio Chromebookov HP prispôsobených intenzívnemu využívaniu cloudu mobilnými pracovníkmi sa odlišuje špičkovým dizajnom, prvkami zaisťujúcimi ochranu súkromia a neuveriteľným mobilným výkonom. Portfólio výrobkov s upgradom na verziu Chrome Enterprise prináša možnosť správy a zabezpečenia spĺňajúceho požiadavky podnikov a mimoriadnu jednoduchosť, ktorá šetrí čas a peniaze oddelení IT.


Chromebook HP Pro c640 Enterprise je navrhnutý pre ľahkú prácu s cloudovými službami. Toto zariadenie je postavené na najnovších procesoroch Intel 10. generácie a používatelia sa pri jeho používaní vďaka batérii s výdržou až 12 hodín a rýchlemu nabíjaniu HP Fast Charge, ktoré dokáže za 90 minút nabiť batériu na 90 %, môžu svojej práci venovať dlhšie. Zariadenie ponúka aj nasledujúce:

  • Odolnosť. Najtenší 14″ Chromebook na svete so štýlovým hliníkovým šasi. Chromebook bol navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky náročných testov podľa štandardov MIL-STD a je vybavený podsvietenou klávesnicou, ktorá dokáže odolať rozliatiu až 350 ml vody.
  • Zabezpečenie na podnikovej úrovni. HP Privacy Camera s integrovanou krytkou pomáha chrániť kameru pred zneužitím a voliteľný integrovaný snímač odtlačkov prstov umožňuje rýchly zabezpečený prístup.
  • Bezproblémová spolupráca. Vďaka podpore Wi-Fi 6 a proprietárnemu riešeniu HP pre LAN s rozšíreným dosahom získajú používatelia pracujúci s cloudovými službami sieťové pripojenie s väčším dosahom a vyššou rýchlosťou. Ploché pánty s uhlom rozovretia až 180° umožňujú prístroj roztvoriť úplne naplocho, vstavaná webová kamera a reproduktory uľahčujú spoluprácu a integrovaný port HDMI eliminuje nutnosť používať adaptéry.

Chromebook pre tých ktorí pracujú v teréne

Novým prírastkom v portfóliu je tiež HP Chromebook Enterprise 14 G6, ktorý je novo prepracovaný tak, aby poskytoval výkon i funkcie, ktoré vyžadujú firemní pracovníci pôsobiaci v teréne. Klávesnicu notebooku možno utrieť bežnými vlhčenými obrúskami pre domácnosť. Používatelia môžu ľahko rozšíriť svoj pracovný priestor pomocou HDMI a portu USB-C pripraveného na moderné zariadenia. Vďaka batérii s výdržou až 13,5 hodiny a podpore rýchleho nabíjania HP Fast Charge zvládnete viac práce a bezpečná integrovaná kamera HP Privacy Camera vás zbaví obáv zo zneužitia hackermi. Vďaka technológii LAN HP Extended Range môžu používatelia tiež využívať výhody výkonnejšieho Wi-Fi pripojenia.

Bezproblémový prechod do virtuálneho pracovného prostredia

HP mt22 Mobile Thin Client umožňuje mobilným používateľom bezpečne a produktívne pracovať v rámci virtuálnej infraštruktúry postavenej na riešeniach Citrix či VMware. Operačný systém HP ThinPro zaisťuje zabezpečenia používateľských dát, zariadení aj identít na niekoľkých úrovniach a k bezpečnosti ďalej prispieva BIOS s funkciou automatického obnovenia po útoku a zabezpečená kamera HP Privacy Camera. Model mt22 je navrhnutý s maximálnym dôrazom na odolnosť a spoľahlivosť.

Ide o prvého mobilného tenkého klienta na svete s plochým pántom umožňujúcim rozovretie na 180°, ktorý je vybavený odolným šasi lisovaným z jedného kusu hliníka testovaným podľa vojenských štandardov MIL-STD. Procesory Intel Celeron v spojení s technológiou HP Wireless Range Wireless LAN, umožňujú používateľom dosiahnuť vyššiu produktivitu a prostredníctvom dokovacej stanice HP USB-C sa jednoducho pripojiť k monitoru a ďalšiemu príslušenstvu pri pracovnom stole.


Spoločnosť HP predstavila tiež zariadenie HP ThinPro Go umožňujúce zamestnancom pracovať bezpečne odkiaľkoľvek, pretože môžu spustiť počítač z USB a nabootovať ho do prostredia s operačným systémom HP ThinPro, ktorý im zaistí okamžitý a bezpečný prístup k podnikovým aplikáciám a dátam.

Udržateľnosť

Spoločnosť HP oznámila, že má ekologicky najudržateľnejšie portfólio počítačov na svete a že sa zaväzuje vo všetkých svojich nových stolných počítačoch HP Elite a HP Pro a v notebookoch uvedených na trh v roku 2020 použiť plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch. Elite c1030 Chromebook Enterprise je najnovším prírastkom v rade inovácií HP zameraných na udržateľnosť. Jedná sa o prvý Chromebook na svete, na ktorého výrobu boli použité plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch. Spoločnosť HP nedávno predstavila prvé mobilné pracovné stanice na svete, na ktorých prípravu boli použité plasty, ktoré by inak smerovali do oceánu. Ide o modely HP ZBook Studio a HP ZBook Create.

Cena a dostupnosť:

  • HP Elite c1030 Chromebook Enterprise bude na slovenskom trhu dostupný od októbra 2020 s cenou od 759 eur.
  • HP Pro c640 Chromebook Enterprise bude na slovenskom trhu dostupný od júla 2020 s cenou od 629 eur.
  • HP Chromebook Enterprise 14 G6 bude na slovenskom trhu dostupný od júla 2020 s cenou od 349 eur.
  • HP mt22 Mobile Thin Client bude na slovenskom trhu dostupný od júna s cenou od 550 eur.
  • HP ThinPro Go bude na slovenskom trhu dostupný od augusta s cenou od 350 eur.

 

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc. (NYSE: HPQ) vytvára technológie, ktoré uľahčujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.

Written By
More from redakcia

Úplne bez starostí a prerušenia práce. Nové tlačiarne radu HP Neverstop

Spoločnosť HP Inc rozširuje portfólio unikátnych bezkazetových laserových tlačiarní HP Neverstop Laser...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *