Prichádza HP Elite Dragonfly – vážka medzi notebookmi

SoundLink

Spoločnosť HP Inc. predstavila notebook HP Elite Dragonfly, ultraľahký notebook vo váhovej kategórii do jedného kilogramu navrhnutý s cieľom posunúť hranice efektivity v práci aj v živote mobilných profesionálnych používateľov. Vďaka precíznemu spracovaniu zaujme na prvý pohľad, zároveň je nabitý výkonom a bezpečnostnými funkciami a predznamenáva novú éru mobility.

HP tiež rozširuje svoje portfólio monitorov o dva úchvatne farebné prehnuté modely navrhnuté pre modernú kanceláriu súčasnosti.

“Osobný počítač má dávať slobodu, adaptovať a transformovať ako a kde dnešní firemní používatelia pracujú,” uviedla Anne-Sophie Hadberg, Head of Personal Systems, EMEA, HP Inc. “Inovatívne riešenia od HP rýchlo posúvajú firmy do budúcnosti vďaka neuveriteľne ľahkým, výkonným a maximálne zabezpečeným počítačom, vrátane prepojeného ekosystému pre pracoviská novej generácie. Najľahší kompaktný konvertibilný pracovný počítač a nádherné prehnuté monitory od HP sú dôkazom, že nové technológie významne rozširujú možnosti súčasných firemných používateľov. “

Najľahší kompaktný konvertibilný pracovný notebook na svete

Dnešní mobilní profesionáli sa musia pohybovať – bez akýchkoľvek obmedzení – medzi zasadacími miestnosťami, univerzitou, letiskom, taxíkom – jednoducho musia byť všade, kam ich práca zavedie. HP Elite Dragonfly bol navrhnutý, aby bol dokonalou “vizitkou” svojho majiteľa. Je ľahký a výkonný, ponúka najdlhšiu výdrž batérie v triede 13 palcových pracovných konvertibilných notebookov na svete – až 24,5 hodiny  – a najnovšiu konektivitu Wi-Fi 6. Voliteľne dostupné pripojenie gigabit-glass 4G LTE umožňuje firemným používateľom pripojiť sa a pracovať na zdieľaných projektoch takmer odkiaľkoľvek vďaka 4×4 LTE anténam, ktoré sa u pracovného konvertibilného počítača objavujú vôbec prvýkrát. HP Elite Dragonfly je tiež prvým pracovným konvertibilným notebookom s predinštalovaným softvérom pre osobnú pohodu s názvom HP WorkWell.

Ľahký a odolný:

 • Najľahší kompaktný konvertibilný pracovný počítač na svete, ktorý váži menej ako jeden kilogram, má telo vyrobené z precízne frézovaného horčíka. Vďaka tomu má mimoriadnu odolnosť aj úchvatnú iridescentnú modrú farbu – ako vážka.
 • Už žiadne klepanie klávesnice! Nová ultraľahká podsvietená klávesnica a touchpad umožňuje skutočne tichú a ničím nerušenú prácu.
 • Najvyšší pomer monitora a tela 13 palcového konvertibilného pracovného notebooku na svete – takmer 86 percent. Okamžitá premena tabletu na osobný počítač.

HP Elite Dragonfly je prvý notebook na svete, pri ktorého výrobe boli použité plasty, ktoré by inak skončili ako odpad v oceáne (tzv. Ocean-bound plastics). HP starostlivo zvažuje použitie plastov vo svojich výrobkoch, napríklad v prípade zdierok pre reproduktor a klávesov.

Šikovný a personalizovaný:

 • Vďaka programu HP WorkWell budete mať svoje zdravie v práci pod kontrolou.
 • Program “koučuje” používateľa, aby si robil pravidelné prestávky a ponúka tipy, ako zlepšiť produktivitu práce.
 • HP pomáha používateľom nájsť správnu rovnováhu osobného a pracovného života pomocou personalizovaných odporúčaní.

HP Elite Dragonfly a prémiové príslušenstvo – napríklad kožený obal na 13,3 palcový notebook HP Elite a cestovná myš HP Bluetooth Travel Mouse – sú určené pre používateľov, ktorí sú neustále v teréne.

Výkonný a bezpečný:

 • Používatelia notebookov zaradených do programu “Projekt Athena” zažijú najlepší pracovný výkon vďaka procesoru Intel® Core ™ vPro ™ 8. generácie.
 • Wi-Fi 6 ponúka až trikrát rýchlejší prenos súborov v porovnaní s Wi-Fi 5 v podmienkach silnejšej dátovej prevádzky.
 • HP Sure Sense bráni proti malware útokom silou umelej inteligencie.
 • HP Sure Recover s funkciou Embedded Reimaging obnoví systém rýchlo, kedykoľvek a kdekoľvek – aby používateľ mohol pokračovať v práci.

HP Sure View Gen3 je cenami ovenčený integrovaný privátny filter od HP. HP Privacy Camera dáva používateľovi kontrolu nad tým, čo zdieľa so svetom.

Širokouhlé prehnuté monitory ponúkajú zážitky, ktoré vás pohltia

Mobilní profesionáli tiež potrebujú maximálnu produktivitu aj keď sú práve v kancelárii. Počítač ako HP Elite Dragonfly je dokonalým nástrojom pre vaše nápady, zdieľané projekty a prácu v teréne. Prehnuté monitory sú potom miesto, kde sa vaše nápady zhmotňujú a ožívajú.

Navrhnuté pre produktivitu:

Širokouhlý prehnutý monitor HP S430c  

 • Vďaka svojej obrovskej, prehnutej obrazovke s uhlopriečkou 43,4 palcov (ekvivalent dvoch 24 palcových monitorov) ponúka úplné jedinečné zážitky
 • Nová technológia HP Device Bridge umožňuje úplne plynulé ovládanie dvoch počítačov súčasne. Používateľ môže prezerať, kopírovať a prenášať obsah medzi zariadeniami pomocou jednej klávesnice a myši

HP S430c Curved Ultrawide Monitor má privátnu pop-up kameru a zabudovaný mikrofón

Prehnutý monitor HP E344c

 • Imerzivný ultratenký prehnutý monitor s uhlopriečkou 34 palcov je ideálny pre používateľa novej generácie, ktorý ocení ľahkú konektivitu v kancelárii i doma.
 • Monitor má ergonomický design – možno ho naklonit, otočit i výškovo nastaviť až o 150 mm.

HP E344c Curved MonitorWQHD rozlíšenie a pomer strán 21:9. Jeho súvislá plocha je ekvivalentná niekoľkým obrazovkám, ale bez rušivých rámčekov.

Ceny a dostupnosť

Nový laptop HP Elite Dragonly bude na Slovensku v predaji od novembra za cenu začínajúcu na 1790 eur.
HP S430c Curved Ultrawide Monitor bude na Slovensku v predaji od decembra za 1068 eur.
HP E344c Curved Monitor bude na Slovensku v predaji v druhej polovici októbra za 684 eur.
HP Bluetooth Travel Mouse bude na Slovensku v predaji od decembra za 39,99 eura.

Spoločnosť HP Inc. vytvára technológie, ktoré zlepšujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia produktov a služieb osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Ďalšie informácie o spoločnosti HP Inc. sú k dispozícii na webových stránkach.

Tags from the story
, ,
Written By
More from redakcia

LG začína s predajom svojej vlajkovej lode V30

Spoločnosť LG Electronics (LG) zahajuje na Slovensku predaj netrpezlivo očakávaného modelu LG...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *