Logitech G, značka spoločnosti Logitech a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, predstavuje pretekársky volant Logitech G923 s pedálmi. Jedná sa o veľmi výkonnú hráčsku perifériu, ktorá ponúka revolučný zážitok z jazdy v pretekárskych simulátoroch. G923 bol navrhnutý s cieľom dosiahnuť maximálne reálny zážitok a obsahuje nový špičkový systém spätnej odozvy TRUEFORCE™, ktorý spolupracuje s fyzikálnym a zvukovým herným enginom, aby hráčom sprostredkoval mimoriadne verný pocit skutočných pretekov.

Logitech G a McLaren ohlasujú novú éru pretekov

„Dobrý pretekársky volant so spätnou odozvou môže znamenať rozdiel medzi tým, či prejdete cieľovou páskou ako prvý alebo vyletíte z dráhy a preteky nedokončíte,“ povedal jazdec McLaren F1 Lando Norris. „Nový volant Logitech G923 s TRUEFORCE prináša jazdcom autentický zážitok za volantom pretekárskeho vozidla a simuluje stavy, ktoré pri pretekoch vnímame. Dokážem spoznať, že zadná časť vozidla stráca kontakt s dráhou alebo že sa začínam pretáčať, čo mi dáva najlepšiu šancu na rýchlu nápravu a udržanie sa pred súpermi.“


TRUEFORCE je špičková proprietárna technológia spätnej odozvy, ktorá prináša revolúciu v možnostiach závodných hier. Využitie hernej fyziky a zvuku v reálnom čase umožňuje hráčom viac než kedykoľvek predtým vnímať veci ako je rev motora, trakcia pneumatík, terén trati a spätná odozva volantu. Technológia TRUEFORCE komunikuje priamo s hernými enginmi a spracováva dáta až 4000× za sekundu, aby zvýšila autenticitu herného prostredia a všetkých detailov podporovaných hier.

Plnohodnotný realistický zážitok z jazdy

„Počas niekoľkých rokov sme spolupracovali s hráčmi na závodných simulátoroch i profesionálnymi jazdcami skutočných pretekárskych vozidiel a podarilo sa nám vytvoriť plnohodnotný realistický zážitok z jazdy, aký tu ešte nebol,“ vysvetľuje Ujesh Desai, generálny riaditeľ spoločnosti Logitech G. „S TRUEFORCE ste naozaj schopní cítiť dráhu aj všetky charakteristické stavy pretekárskeho auta. Ohromne umocňuje zážitok z hry a každý, koho sme to nechali vyskúšať, odchádzal vždy s úsmevom na tvári!“

Logitech G923, navrhnutý pre moderné závodné simulátory, sa môže pochváliť brúseným kovovým volantom s koženým poťahom pre maximálne pohodlie hráča a prepracovanými nablýskanými pedálmi. Má tiež rad nových alebo vylepšených funkcií.

  • Programovateľné ovládanie dvojitej spojky – umožňuje pretekárom vybočiť ľahšie a rýchlejšie z dráhy pomocou programovateľnej dvojitej spojky, ktorá podporuje maximálnu trakciu s minimom dymu zo spálených pneumatík.
  • Vstavaný indikátor otáčok – farebné LED indikátory ukazujú rozsah otáčok motora a upozorňujú pretekára, keď zasiahne do červeného pásma.
  • Ovládacie prvky na volante – do volantu sú zabudované ovládacie prvky pre Xbox, ponúkajúce dokonalú kontrolu na dosah prstov.
  • Progresívne brzdové pedále – nový brzdový pedál s progresívnou pružinou pre citlivejšiu odozvu, reálnejší zážitok a lepšie ovládanie.
  • 24-polohový otočný volič – vstavaný otočný volič umožňuje nastaviť trakciu, krútiaci moment, automatické riadenie stability, brzdnú silu a ďalšie parametre.

Cena a dostupnosť

Pretekársky volant s pedálmi Logitech G923 spolupracuje s PC a Xbox One. Bude kompatibilný aj s novou konzolou Xbox Series X, ktorá by mala byť uvedená na trh počas prázdnin 2020. Pretekársky volant s pedálmi Logitech G923 bude k dispozícii na Slovensku v auguste 2020 za odporúčanú maloobchodnú cenu 399€. Pre viac informácií navštívte prosím náš web, blog alebo nás kontaktujte cez @LogitechG.

 

O značke Logitech G

Logitech G, značka spoločnosti Logitech International, je celosvetovo popredný výrobca herných zariadení pre PC a konzoly. Logitech G sa zameriava na to, aby hráčom na všetkých úrovniach ponúkala najlepšie produkty v odbore – klávesnice, myši, headsety, podložky pre myši a simulátory, napríklad volanty a letecké kniple, ktoré vznikli vďaka spojeniu inovatívneho dizajnu, vyspelých technológií a hlbokej vášne pre hranie. Spoločnosť Logitech International so sídlom v Lausanne bola založená v roku 1981 a je registrovaná vo Švajčiarsku; jej akcie sa obchodujú na švajčiarskej burze SIX Swiss Exchange (LOGN) a na americkej burze Nasdaq Global Select Market (LOGI). Viac informácií o spoločnosti Logitech G môžete získať na webových stránkach www.LogitechG.com, firemnom blogu alebo @LogitechG.

Logitech a ďalšie značky Logitech sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Logitech Europe S.A. a/alebo jej pridružených spoločností v Spojených štátoch a ďalších krajinách. Všetky ostatné ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov. Viac informácií o spoločnosti Logitech a jej produktoch môžete získať na webových stránkach spoločnosti na adrese www.logitech.com.

Žiadny ďalší článok