Samsung Electronics oslavuje – už päť desaťročí navrhuje vaše zajtrajšky

Spoločnosť Samsung Electronics dnes na veľtrhu IFA 2019 v znamení svojho blížiaceho sa 50. výročia usporiadala tlačovú konferenciu, na ktorej prestavila svoju víziu zameranú na inovácie, konektivitu a budúcnosť.

Spoločnosť vyhlásila, že sa hodlá zamerať predovšetkým na nasledujúce: demokratizovať technológiu QLED 8K zavedením kompletného radu QLED 8K televízorov, inovovať na trhu domácich spotrebičov predstavením radu individuálne prispôsobiteľných chladničiek BESPOKE, a konečne aj ďalej rozšíriť sortiment zariadení podporujúcich siete 5G uvedením nových zariadení Galaxy A90 5G a Galaxy Fold 5G.

Samsung predstavuje tri dynamické produkty z oblasti spotrebičov

Tieto nové produkty sú spolu s mnohými ďalšími dôkazom neutíchajúceho úsilia spoločnosti Samsung rozširovať svoje portfólio uvádzaním odvážnych a revolučných výrobkov a služieb navrhnutých pre zajtrajšok.

Kompletný rad obrazových displejov doplní nový 55-palcový QLED 8K TV

Od minuloročného uvedenia televízorov QLED 8K značky Samsung vzrástli celkové predaje QLED televízorov medziročne o 200 percent. Vďaka tomuto rýchlemu nástupu televízorov QLED sa v prvej polovici tohto roka celosvetovo predalo viac než dva milióny prístrojov, čo len potvrdzuje hlad spotrebiteľov po vysoko kvalitných televízoroch s veľkou obrazovkou. K ešte väčšiemu rozšíreniu súčasného radu televízorov QLED prispeje 55-palcový QLED 8K televízor, ktorý doplní súčasné modely Samsung QLED s uhlopriečkami 65, 75, 82 a 85 palcov.

55-palcová QLED 8K TV bude celosvetovo uvedená do predaja v septembri. Týmto novým prírastkom reaguje spoločnosť Samsung na dopyt zákazníkov po možnosti väčšieho výberu a ponúka im televízory s rôznymi veľkosťami obrazovky, ktoré vyjdú v ústrety potrebám každej domácnosti. Nový 55-palcový model ponúkne rovnaké prémiové výhody radu QLED 8K TV vrátane bezkonkurenčnej kvality obrazu s jedinečnou hĺbkou a detailným vykreslením, 100% pokrytie farebného priestoru a prevratné technológie pre prevzorkovanie obrazu do vyššieho rozlíšenia s využitím umelej inteligencie. Či už užívateľ sleduje obsah prostredníctvom streamingovej služby, set-top boxu, HDMI, USB alebo dokonca mobilného zrkadlenia, Quantum Processor 8K je schopný rozpoznať a prevzorkovať obsah v nižšom rozlíšení do rozlíšenia 8K v krištáľovo čistej kvalite.

Domáce spotrebiče BESPOKE pre moderný spotrebný životný štýl

Vzhľadom na to, že sa hranice medzi nábytkom a domácimi spotrebičmi postupne stierajú, spoločnosť Samsung sa stále viac zameriava na individualizované riešenia pre život v domácnosti, ktoré vychádzajú v ústrety celému radu zákazníckych potrieb.

Kvôli tomuto účelu Samsung taktiež na európsky trh najnovšie uvádza priekopnícke chladničky BESPOKE. Tieto chladničky sú navrhnuté ako modulárne jednotky a bez problémov ich je tak možné umiestniť do priestorov všetkých tvarov a veľkostí. K dispozícii je široká škála veľkostí od jednodverových až po chladničky v štvordverovom prevedení.

Pre užívateľov, ktorí požadujú od svojej kuchyne ešte viac, Samsung dnes uvádza na trh novú multifunkčnú parnú rúru s duálnou funkciou. Táto rúra sa môže pochváliť moderným dizajnom, ktorý zároveň vyniká flexibilitou pre rôzne spôsoby prípravy pokrmov. Rúra je usporiadaná vertikálne, je vybavená texturovanými povrchmi a ponúka nové užívateľské rozhranie, ktoré dizajnu dodáva na rafinovanosti. Vďaka funkcii Dual Cook Steam je možné v rúre v jednom oddelení pripravovať pokrmy pomocou tepelnej konvekcie a súčasne v druhom používať na varenie paru.

Inovácie, ktoré Samsung do kuchýň vniesol, už pomohli znížiť množstvo odpadu, ktorý v domácnostiach vyprodukujeme, a prispeli tak aj mimo oblasť nášho bežného každodenného života. Spoločnosť Samsung pokročila v tomto ohľade na veľtrhu IFA 2019 ešte o krok ďalej a oznámila ďalšie rozšírenie svojho súčasného partnerstva so spoločnosťou Whisk, ktorá sa zameriava na vývoj inteligentných potravinových platforiem. Integráciou s domácimi spotrebičmi značky Samsung, napríklad formou inteligentného nákupného zoznamu na chladničkách radu Family Hub, spoločnosti Samsung a Whisk umožňujú celej rodine príjemnejší a zároveň ekologicky zodpovednejší zážitok z varenia.

Stále viac ľudí sa sťahuje do miest a v súvislosti s tým sa rozloha priemernej domácnosti stále zmenšuje. Spoločnosť Samsung sa teda zamerala na ponuku produktov, ktoré zapadajú do súčasného životného štýlu spotrebiteľov. AirDresser, ktorý sa podobá šatníkovej skrini či stojaciemu zrkadlu, je spotrebič určený pre osvieženie odevov. Samsung okrem toho predstavuje aj Air Purifier AX9500, prvú čističku vzduchu na svete vybavenú čistiacim systémom Wind-Free™. Vďaka modulárnemu usporiadanie je použiteľná v najrozmanitejších typoch domácností a trojvrstvový filtračný systém dokáže v obytných priestoroch znižovať množstvo škodlivých plynov, prachu a alergénov vo vzduchu.

Nový bezdrôtový vysávač POWERstick Jet umožní spotrebiteľom využiť sací výkon 200 W, čo predstavuje úplnú špičku v odbore. Vďaka päťvrstvovému HEPA filtračnému systému a hodinovej výdrži batérie dokáže zachytiť 99,999 % prachových častíc a alergénov a zároveň zabrániť ich opätovnému úniku do vzduchu.

Predstavenie nového smartfónu Galaxy A90 5G

Od uvedenia smartfónu Galaxy S10 5G začiatkom roka pracovala spoločnosť Samsung spolu s globálnou sieťou svojich partnerov na zabezpečení prístupu k mobilnému 5G pripojeniu pre všetkých  užívateľov. 

Dnes spoločnosť Samsung ďalej posilnila svoj rad smartfónov 5G predstavením nového prístroja Galaxy A90 5G, ktorý bude v Európe dostupný od októbra. Užívatelia prístroja Galaxy A90 5G môžu rýchlo sťahovať obsah vo vysokej kvalite a zdieľať živé videá, nechať sa pohltiť rozmerným 6,7-palcovým Super AMOLED Infinity-U displejom s rozlíšením FHD+ a využívať výhody batérie s kapacitou 4 500 mAh a hlavného fotoaparátu s rozlíšením 48 Mpx. Pre konzumentov, ktorí vyžadujú neustály prísun obsahu je Galaxy A90 5G ideálnym prístrojom k jeho tvorbe aj spotrebe.

Spoločnosť Samsung rovnako potvrdila, že netrpezlivo očakávaný smartfón Galaxy Fold bude dostupný vo farebnom prevedení Cosmos Black a Space Silver od 18. septembra 2019 vo Francúzsku, Nemecku, Singapure a Veľkej Británii a zanedlho bude nasledovať aj uvedenie na trh v USA. Na vybraných trhoch bude taktiež k dispozícii verzia s prípravou pre siete 5G a spotrebitelia tak budú môcť využiť konektivitu sietí najnovšej generácie pre ďalšie prehĺbenie svojho zážitku so skladacím zariadením.

Spoločnosť Samsung v rámci svojho odhodlania poskytnúť spotrebiteľom výnimočný užívateľský zážitok bez kompromisov ohľadne kvality či veľkosti zariadení predstavila v priebehu leta aj záplavu ďalších nových produktov.

Smartfóny Galaxy Note10 a Note10+ ponúkajú najvyššiu kapacitu a výkon vo svojej kategórii, ktoré užívateľom umožňujú pracovať tak, ako chcú, a kedykoľvek a kdekoľvek dať priechod svojej kreativite. Nový tablet Galaxy Tab S6 sa dodáva s unikátnym perom S Pen a je vôbec prvým tabletom na svete vybaveným duálnym fotoaparátom s ultraširokouhlým objektívom a 10,5-palcovým super AMOLED displejom. Zariadenie Galaxy Book S, navrhnuté pre najnáročnejších užívateľov, ktorí sa nechcú nechať zaťažovať laptopom, spája mobilitu a konektivitu smartfónu s výpočtovým výkonom PC. A konečne 6. septembra predstaví Samsung nové hodinky Galaxy Watch Active2.

Od roku 2017 predvádza spoločnosť Samsung svoje inovatívne technológie v „mestečku“ Samsung Town, čo je špeciálne navrhnutý priestor, ktorý je kompletne k dispozícii návštevníkom a ponúka im jedinečnú možnosť vyskúšať si pohodlie života v prepojenom prostredí. V tomto roku pojala spoločnosť Samsung expozíciu nanovo a vytvorila priestory pre všetky typy spotrebiteľov, od ľudí na voľnej nohe, ktorí pracujú z domu cez influencerov po novomanželov a rad ďalších. Samsung Town bude rovnako predvádzať, ako môžu život zjednodušiť produkty pre automobilový priemysel a „Samsungboti“.

Ak sa chcete dozvedieť viac o všetkých produktoch spoločnosti Samsung predstavených na veľtrhu IFA 2019, navštívte stánok Samsung Electronics na 2. poschodí výstaviska CityCube v Berlíne od 6. do 11. septembra.

Viac informácií o spoločnosti Samsung a portfóliu jej produktov nájdete na internetových stránkach www.samsung.com.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com

Tags from the story
, , ,
Written By
More from redakcia

Huawei P20 Pro: Trojitý fotoaparát Leica v číslach

Smartfón Huawei P20 Pro a jeho fotoaparát je dosiaľ najvyspelejším počinom, ktorý...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *