Spoločnosť Samsung rozšírila rad svojich revolučných zakrivených displejov o nový monitor CJ79 (označenie modelu: C34J791), ktorý mal svoju celosvetovú premiéru na veľtrhu IFA 2018. Ide o prvý monitor svojho druhu, ktorý podporuje technológiu Intel Thunderbolt 3 a je určený pre kreatívcov aj užívateľov vo firmách, ktorí požadujú pohodlný a efektívny pracovný nástroj s výkonnými možnosťami konektivity.

Samsung C27FG70: jeden z najlepších herných monitorov za dobrú cenu

CJ79 je kompatibilný s počítačmi Mac aj PC a je vybavený dvoma portami Thunderbolt 3, ktoré slúžia na prenos obrazu, dát aj pre napájanie, ktoré ponúkajú supervysokú prenosovú rýchlosť až 40 gigabitov za sekundu (Gpbs), čo je osemkrát viac, než koľko podporuje USB 3.0, a umožňujú súčasne nabíjať zariadenie s príkonom až 85 Wattov (W) – to všetko cez jediný kábel.

„V predchádzajúcich rokoch prinášal Samsung revolučné zmeny aj v zobrazovacej technike určenej pre profesionáloy,“ uviedol Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „CJ79 je naším najnovším počinom v tejto oblasti, ktorý posúva zakrivené monitory na novú úroveň a je dokladom nášho úsilia o neustále inovácie. Nové produkty podporujúce rozhranie Thunderbolt 3 sú v súlade s touto víziou a poskytujú zákazníkom nekonečné možnosti.“

„Ekosystém rozhrania Thunderbolt 3 sa priebežne rozširuje o inovatívne produkty so špičkovými parametrami,“ vyhlásil Jason Ziller, generálny riaditeľ divízie Client Connectivity spoločnosti Intel. „Spoločnosť Samsung ako popredný svetový výrobca prichádza so svojim QLED monitorom CJ79, ktorý podporuje pripojenie pomocou Thunderbolt 3 v príhodný okamih. Nový QLED monitor CJ79 ponúka špičkový výkon a zároveň predstavuje jednoduché a ľahko použiteľné riešenie vďaka výkonným možnostiam zobrazenia a integrovanej podpore dokovania.“

Práca na viacerých projektoch súčasne

Model CJ79 ponúka jasný a ostrý obraz a zároveň umožňuje bezproblémovo nahradiť dva monitory jedinou obrazovkou. Ultraširoký zakrivený displej s rozmermi 3440 x 1440 s pomerom strán 21:9 poskytuje všetkým užívateľom pracovný priestor, ktorý potrebujú pre efektívnu a pohodlnú prácu na niekoľkých úlohách zároveň. Vďaka funkcii Picture-by-Picture (PBP) môžu profesionálni užívatelia zobraziť na monitore obraz z dvoch zdrojov, a optimálne sa tak venovať multitaskingu. Funkcia Picture-in-Picture (PIP) umožňuje zmeniť veľkosť druhého obrazového zdroja, aby zaberal až 25 percent obrazovky a pre jednoduchšiu čitateľnosť ho umiestniť kdekoľvek na obrazovke.

Zakrivená ultraširoká obrazovka s polomerom oblúka 1 500 mm a vôbec najostrejším obrazom je skonštruovaná tak, aby zodpovedala prirodzenej krivke očí, a poskytovala tak podmanivejší a pohodlnejší divácky zážitok. Výškovo nastaviteľný stojan a možnosť naklápať dovoľujú užívateľom upraviť si polohu monitora CJ79 tak, ako im to najlepšie vyhovuje. Konektívna technológia Thunderbolt 3, ktorá predstavuje nový spôsob nabíjania počítačov Mac alebo PC, umožňuje užívateľom okrem toho pripojiť priamo k monitoru ďalšie zariadenie, ktoré podporuje Thunderbolt 3 alebo USB.

Špičková kvalita obrazu a rýchlosť

Samsung CJ79 využíva technológiu Quantum Dot s veľmi zreteľnými a realistickými detailmi a pokrýva 125 percent farebného priestoru s RGB. Zakrivený panel VA ponúka kontrastný pomer 3000:1, ktorý ďaleko prekoná bežné monitory a vďaka prirodzenému podaniu farebných odtieňov, sýtejšej čiernej a jasnejšej bielej zvýrazňuje po celej obrazovke v minulosti skryté detaily.

Technológia AMD FreeSync synchronizuje obnovovaciu frekvenciu grafických kariet, čím u CJ79 eliminuje trhanie a zasekávanie obrazu, a zabezpečuje tak plynulé hranie hier a prehrávanie videa umožňujúce nerušené sledovanie.

Nový monitor bude na Slovensku dostupný začiatkom októbra 2018. Odporúčaná maloobchodná cena monitora C34J791 bude 924 €.

CJ89 – obrovský 43-palcový monitor, ktorý zvyšuje produktivitu

CJ89 (označenie modelu: C43J890) je 43-palcový superultraširoký zakrivený monitor s pozoruhodným rozlíšením 3840 x 1200 a pomerom strán 32:10, ktorý vytvára väčšie a živšie pracovné prostredie. Monitor sa vyznačuje robustným dizajnom a pre lepšiu funkčnosť prispievajú vstavaný prepínač KVM, porty USB typu C a vstavané stereofónne reproduktory.

Monitory Samsung CJ79 a CJ89 sú v súčasnej dobe k dispozícii v Európe a v blízkej dobe budú v predaji aj po celom svete. Viac informácií o zakrivených monitoroch Samsung CJ79 a CJ89 nájdete na produktových stránkach.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

Žiadny ďalší článok