Šifrovací telefón TAG T1 používa vysoko modifikovaný, personalizovaný operačný systém založeným na platforme Android 8.1. Jeho zabezpečenie komplexne obmedzuje vektory útokov a poskytuje rozsiahle funkcie zabezpečenia. Ovládanie je ľahké. Tento super inteligentný telefón využíva silný kryptografický štandard zaručujúci maximálnu, teda neprelomiteľnú ochranu.

Medzi hlavné prednosti patrí taktiež blokovanie lokalizácie a odpočúvania, telefón umožňuje mazanie pamäte na diaľku, chráni dáta pred stiahnutím a dokáže automaticky mazať šifrovaný obsah z úložiska pri pokuse o neoprávnenú manipuláciu. Telefón a jeho systém úložiska aj aplikácie sú chránené trojitým heslom. Pri spustení sa overuje integrita systému. Telefón s 5,5palcovým displejom má štvorjadrový procesor 1,3 GHz a 3GB pamäť RAM. Predná kamera má rozlíšenie 13 MPx, zadná 5 MPx. Vnútorná pamäť ponúka 32 GB. TAG T1 je efektívny komunikačný nástroj pre biznismenov a všetkých, ktorí si cenia svoje súkromie.

„Používanie bežného smartónu k služobným účelom je na jednu stranu pohodlné, ale na druhú stranu sa spája s veľkým rizikom. Obsah hovorov môže byť ľahko zachytený a monitorovaný. Rovnako tak citlivé dáta uložené na telefóne,“ vysvetľuje Damian Teichert, marketingový manažér SpyShop24.cz pre Slovensko a Českú republiku, a dodáva: „Zabezpečenie telefónu TAG T1 je navrhnuté tak, aby znemožnilo zachytenie komunikácie, zabezpečilo blokovanie škodlivého softvéru, zabránilo sledovaniu používateľa a zabezpečilo bezpečie všetkých dát a informácií v prípade straty zariadenia.“

Celá komunikácia sa prostredníctvom telefónu TAG T1 šifruje end-to-end na úrovni koncového zariadenia, je prenášaná pomocou nedešifrovateľných kanálov do cieľového zariadenia a je možné ju čítať len a len autorizovaným príjemcom. Šifrovaný chat a hovory používajú kryptografické protokoly Off-the-Record Messaging (OTR) a OMEMO pre obsluhu priamej komunikácie a skupinových chatov pomocou algoritmu AES256. Pre šifrovanie hlasových a video hovorov (vrátane skupinových) je využívaný protokol zabezpečujúci dohodu kľúčov ZRTP.

Ďalšou prednosťou telefónu TAG T1 je celkom bezpečný šifrovaný emailový klient. Ten využíva vylepšenú implementáciu protokolu PGP s použitím 4096bitových kľúčov. Táto komunikácia je súčasnými počítačmi neprelomiteľná.

TAG T1 ponúka niekoľko vrstiev zabezpečenia pred extrakciou súborov zo zariadenia. Celá pamäť je šifrovaná veľmi silnými algoritmami, ich čítanie je v praxi nemožné. Všetky databázy sú navyše šifrované silným heslom. Niekoľkokrát zadané nesprávne heslo spôsobí automatické odstránenie dát. Dáta môžu byť navyše zmazané na diaľku.

Na zabránenie rizika sledovania zariadenia nebezpečnými aplikáciami nemá šifrovací telefón prístup k službám Google. Dáta vďaka tomu nie sú zdieľané medzi aplikáciami, to znemožňuje využitie mechanizmov data mining inými programami.

Šifrovací telefón TAG T1 ponúka tri pracovné režimy:

Bezpečný režim (Secure Mode): zabezpečí naviazanie zabezpečenej komunikácie medzi používateľmi a ochranu citlivých dát, umožňuje prístup do šifrovaného chatu, k telefónnym hovorom, e-mailu a zabezpečenému dátovému úložisku. Všetky prenášané dáta sú šifrované end-to-end za využitia veľmi silných šifrovacích algoritmov znemožňujúcich prelomenie v rozumnom čase aj pri použití superpočítačov; vstavaný správca hesiel zabezpečí ich uchovávanie a pohodlný systém nápovedy.

Núdzový režim (Emergency center): zabezpečí okamžitý prístup k funkcii ochrany dát – bleskové zmazanie celého úložiska alebo prechod do anonymného režimu

Anonymný režim: za určitých okolností je dôležité skryť skutočnosť, že je používané šifrovacie zariadenie, preto sa v anonymnom režime zariadenie maskuje ako štandardný Android s bežnými aplikáciami, ako sú WhatsApp alebo Instagram. Tento režim nepriťahuje pozornosť ostatných osôb.

Šifrovací telefón TAG T1 na slovenský trh v zastúpení spoločnosti T.A.G. Consultation uvádza Spyshop24.

Telefón T1 zaručuje bezpečnú, bezplatnú a skrytú komunikáciu vo viac než 180 krajinách. Používateľ je celkom anonymizovaný. Používanie telefónu za hranicami nie je spojené s platbami za roaming. Absencia zmlúv alebo registrácia u lokálneho operátora znamená, že s telefónom ani s kartou SIM nie je používateľ žiadnym spôsobom spojovaný.

Cena a dostupnosť:

Šifrovací telefón TAG T1 dodáva na slovenský trh internetový obchod Spyshop24.cz a je dostupný s licenciou na 3, 6 alebo 12 mesiacov. Po vypršaní platnosti licencie je možné ju predĺžiť na 1, 3, 6 alebo 12 mesiacov. Cena začína na 799 EUR za telefón T1 vrátane 3mesačnej licencie.

Firma SpyShop24  pôsobí na trhu od roku 2007. Zameriava sa na predaj detektívnych nástrojov, ktoré slúžia na sledovanie a ochranu proti sledovaniu a taktiež k získaniu či ochrane informácií alebo ochrane majetku. Cieľom je zabezpečiť zákazníkom vysokú kvalitu zariadení a profesionálne poradenstvo. Odborne preškolený tím zaručuje individuálny prístup, vďaka čomu sa SpyShop24  teší dôvere stále väčšej skupiny zákazníkov.

Žiadny ďalší článok