Nové špičkové televízory AF9 OLED a ZF9 LCD radu MASTER Series od Sony s exkluzívnym režimom „Netflix Calibrated Mode“ si je teraz možné objednať. Ich dostupnosť v obchodnej sieti sa očakáva na prelome septembra a októbra.

Slúchadlá Sony s lepším výkonom pri odstraňovaní okolitého hluku

Spoločnosť Sony Europe ohlásila ceny a dostupnosť televízorov radu MASTER Series. Obidva modely, AF9 OLED a ZF9 LCD ponúkajú jedinečnú obrazovú kvalitu vďaka tomu, že sú vybavené množstvom technológií a riešení, na čele  s novou generáciou obrazového procesora X1 Ultimate. Názov MASTER Series si Sony vyhradzuje výlučne pre svoje modely televízorov s najvyššou obrazovou kvalitou. Cieľom Sony bolo vytvoriť televízor, ktorý bude schopný reprodukovať obraz natoľko verne, aby dokázal naplno sprostredkovať zámer autora. Preto séria MASTER Series prináša obrazovú kvalitu, ktorá sa blíži úrovni profesionálnych monitorov vo filmovom štúdiu.

Obidva modely, AF9 i ZF9, zo série MASTER Series sú preto vybavené novo vyvinutým obrazovým procesorom X1 Ultimate. Ten dokáže inteligentne detegovať a analyzovať každý objekt v zábere pomocou novej technológie Object-based Super Resolution, která zabezepečí výnimočnú presnosť a detaily. Zásadného prepracovania sa dočkal aj objektovo orientovaný HDR remaster, ktorý teraz umožňuje remasterovanie každého objektu zvlášť. Vďaka tomu prináša lepšiu hĺbku a presnosť zobrazenia textúry a celkovo realistickejší obraz.

V celej svojej histórii spolupracovala spoločnosť Sony vždy s profesionálmi. Spoločne so Sony Pictures Entertainment sa podieľala na aktivitách od vytvorenia obrazového režimu, ktorý spĺňal nároky filmárov v novom miléniu, až po nedávnu štandardizáciu HDR a obidve tieto novinky presadila tiež vo filmovej produkcii. Sony v súčasnosti spolupracuje so spoločnosťou Netflix a vďaka tomu majú modely MASTER Series režim „Netflix Calibrated Mode”.

Táto unikátna funkcia bola špeciálne vyvinutá, aby prinášala rovnakú kvalitu obrazu ako vo filmovom štúdiu a zachovala kreatívnu víziu a zámer autora. Pomocou jednoduchého nastavenia v menu je možné prostredníctvom režimu Netflix Calibrated Mode verne reprodukovať vizuálne zážitky, ktoré vdýchnu život každému filmovému či seriálovému príbehu. A fanúšikovia zábavy si tento zážitok môžu dopriať aj pri sledovaní svojich obľúbených televíznych seriálov, filmov, dokumentov a mnohého iného na Netflixe.

Master Series je tiež pripravená pre CalMAN, špičkový kalibračný software od Portrait Displays. CalMAN je tiež široko využívaný profesionálmi ako nástroj, pomocou ktorého zaisťujú kontrolu kvality tak, aby spĺňala prísne požiadavky tvorcov obsahu vysielania, produkcie a postprodukcie. CalMAN eliminuje problémy so zachovaním kvality obrazu televízora po celú dobu jeho životnosti.

Oba modelové rady – AF9 aj ZF9 – majú operačný systém Android TV, ktorý umožní spoznávať svet filmov, hudby, fotografií, hier, aplikácií a množstva ďalšieho. Funkcia hlasového vyhľadávania badateľne zjednodušuje hľadanie obsahu, ich prostredníctvom je možné klásť otázky či ovládať televízor. Vďaka vstavanému Chromecastu™ môžete jednoducho zobraziť obsah zo svojho smartfónu alebo tabletu priamo na obrazovke televízora. Prístup na Google Play tiež umožňuje, aby si divák vychutnal všetky svoje obľúbené filmy, televízne programy a hry.

Televízory Sony AF9 OLED a ZF9 LCD zo série MASTER Series si môžete objednať na lokálnych webových stránkach Sony: www.sony.eu.

Rad 4K HDR OLED televízorov MASTER Series AF9 (modely 55” a 65”)

 • Model je vybavený OLED displejom s ovládačom Pixel Contrast Booster. 8 miliónov samostatne svietiacich pixelov a originálny panelový ovládač pre OLED prináša zásadne obohatený vizuálny zážitok s bezkonkurenčným podaním čiernej, autentickými farbami a širokým pozorovacím uhlom.
 • Je vybavený obrazovým procesorom X1 Ultimate, ktorý zaisťuje špičkový divácky zážitok v kvalite 4K HDR, a to vďaka nasledujúcim technológiám: Object-based Super Resolution, objektově orientovaný HDR remaster, Super Bit Mapping 4K HDR a duálne databázové spracovanie.
 • Acoustic Surface Audio+ vytvára bohaté zvukové pole vďaka trom aktivačným bodom a dvom subwooferom, ktoré sú pootočené nabok. Zásadne sa tým zlepšuje divácky zážitok.
 • Disponuje režimom Netflix Calibrated Mode, ktorý prenáša víziu autora obsahu priamo na obrazovku.
 • Podporuje profesionálnu kalibráciu CalMAN.
 • Prináša jasné a zosilnené farby vďaka displeju TRILUMINOS, ktorý bol ešte zdokonalený pre vyššiu presnosť podania farieb.
 • Minimalizmus s nádychom jemnosti: displej je jednoliaty a zozadu má len stojanček, ktorý ho podopiera.
 • Podporované formáty HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG.

Rad 4K HDR LCD televízorov MASTER Series ZF9 (modely 65” a 75”)

 • Je vybavený obrazovým procesorom X1 Ultimate, ktorý zabezpečuje špičkový divácky zážitok v kvalite 4K HDR vďaka nasledujúcim technológiám: Object-based Super Resolution, objektovo orientovaný HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR a duálne databázové spracovanie.
 • Prináša technológiu X-Wide Angle, ktorá minimalizuje farebné posuny pri sledovaní televízie zboku. Uvidíte realistické odtiene a farebné tóny, nech už televíziu sledujete z ktoréhokoľvek miesta.
 • Disponuje plným LED podsvietením pre ultra vysoký kontrast.

X-Motion Clarity zaistí, že akcie ostanú čisté a plynulé. Presne kontroluje pohybujúce sa predmety na obraze a minimalizuje rozmazanie. V prípade rýchlo sa pohybujúcich scén tak obraz ostáva realistický a bez straty jasu.

 • Disponuje režimom Netflix Calibrated Mode, ktorý prenáša vízie tvorcov priamo na obrazovku.
 • Podporuje profesionálnu kalibráciu CalMAN.
 • Je vybavená technológiou X-tended Dynamic Range PRO pre dokonalú reprodukciu kontrastu pomocou presného vyváženia svetelného výkonu na celej obrazovke, stlmenia niektorých oblastí a zosilnenia iných. Dosahuje trikrát väčší rozsah jasu než televízory s LED podsvietením a vylepšuje akýkoľvek zdroj na kvalitu blížiacu sa HDR so širším rozsahom jasu.
 • Prináša jasné a zosilnené farby vďaka displeju TRILUMINOS, ktorý bol ešte zdokonalený pre vyššiu presnosť podania farieb.
 • Systém skrytého uloženia káblov pri umiestnení na stolík.
 • Podporované formáty HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG.

*Dostupnosť funkcie Hands Free (vstavaný mikrofón) závisí na jazyku a môže vyžadovať aktualizáciu softvéru. Informujte sa, prosím, detailnejšie na stránkach podpory Sony.

O spoločnosti Sony

Spoločnosť Sony je vedúci výrobca produktov na poli audio, video, hier, komunikácie, kľúčovacích zariadení a informačných technológií ako pre spotrebiteľov, tak i pre profesionálny trh. Spoločnosť Sony zastáva vďaka svojmu podnikaniu v hudobnom a zobrazovacom priemysle, v odvetví počítačovej zábavy a online služieb unikátnu pozíciu svetovej jednotky elektronického a zábavného priemyslu. Sony zaznamenala vo fiškálnom roku končiacom k 31.3.2018 úhrnné ročné predaje vo výške približne 77 miliárd USD. Globálna webová stránka spoločnosti Sony: http://www.sony.net/

 

Žiadny ďalší článok