[CES 2021]: 12. januára 2021 – Spoločnosť TCL Electronics (1070.HK), jeden z hlavných hráčov na globálnom poli odvetvia výroby televízorov a spoločnosť pre spotrebnú elektroniku, na veľtrhu CES 2021 premiérovo predstavila OD ZeroTM, novú generáciu technológie Mini-LED. Uvedenie nových televízorov TCL s vysokým výkonom, ultra tenkou obrazovkou a novou technológiou OD Zero bude oznámené bezprostredne s ich dostupnosťou v priebehu tohto roku.

OD Zero je technológia, ktorá kombinuje najnovšiu generáciu zadného podsvietenia TCL Mini-Led, stavia na vlastnom odbornom technologickom vývoji a účinnej vertikálnej integrácii výrobného a vývojového procesu. Výsledkom je mimoriadne tenký profil, aký nebol doposiaľ pri televízoroch LED LCD dosiahnutý. Nová generácia prináša prekvapujúci jas, oveľa plnšie farby a presný, konzistentný kontrast bez akýchkoľvek problémov v zobrazení. OD Zero celkom prekonáva predchádzajúce technológie použité pri TCL Mini-LED paneloch.

OD Zero v názve popisuje optickú vzdialenosť medzi vrstvami Mini-LED podsvietenia a doskou difúzoru LCD panelu. Táto vzdialenosť bola teraz redukovaná na neuveriteľných 0 mm, čo umožňuje vytvoriť ultra tenký a vysoko výkonný modul.

Spoločnosť TCL neustále investuje do vývoja nových zobrazovacích technológií. Najnovšia generácia podsvietenia Mini-LED sa opiera o hlbokú odbornosť spoločnosti TCL v technológiách podsvietenia s aktívnou maticou v mikrometrickej triede, o odbornú optimalizáciu optických zásobníkov a o výkonný, vertikálne integrovaný dodávateľský reťazec, ktorý dokáže rýchlo a pravidelne zabezpečovať displeje s najpokročilejšou technológiou pre TCL televízory.

Tento jedinečný súbor profesionality, vysokej odbornosti a hlbokej integrácie v odvetví umožňuje spoločnosti TCL byť na čele vývoja zobrazovacích technológií, tak ako je tomu pri neuveriteľne precíznej, konzistentne žiariacej a ultra tenkej technológii OD Zero Mini-LED.

„Sme presvedčení, že technológia Mini-LED bude naďalej formovať odvetvie výroby televízorov. Novátorstvom pri nasadzovaní tejto technológie sme opäť tí, ktorí zvyšujú kvalitu obrazoviek,“ hovorí Kevin Wang, CEO spoločností TCL Industrial Holdings a TCL Electronics a dodáva: „Potom, čo sme nasadili predchádzajúce verzie technológií Mini-LED, uvedieme v roku 2021 svetovo prvé televízory OD Zero Mini-LED. Dokladá to snahu TCL umožniť zákazníkom po celom svete ´Experience more“, zažiť viac, čo je aj naším mottom pre CES 2021.“

Pozoruhodný výkon

Spoločne s konzistentne žiarivým podsvietením a novou úrovňou HDR (High Dynamic Range) prináša technológia TCL OD Zero Mini-LED na farby bohatšiu zobrazovaciu vrstvu, výraznejšiu hĺbku detailov a neprekonateľný zážitok zo sledovania obrazu s pozoruhodným a konzistentným jasom. Vysoká konzistencia je dosiahnutá obmedzením vzdialenosti medzi zdrojom svetla a doskou difúzora. To účinne ovláda rozsah astigmatickej ostrosti, vylepšuje kontrast a minimalizuje haló efekt.

S tisícimi zónami pre lokálne stmievanie, ktoré umožňuje nastavovať jas v reálnom čase spoločne s korešpondujúcimi oblasťami podsvietenia, poskytuje TCL OD Zero Mini-LED jedinečnú precíznosť v ovládaní kontrastu. To vylepšuje zobrazovací výkon, odhaľuje pozoruhodne presné detaily obrazu a poskytuje žiarivú bielu spoločne so skutočne čiernou. Diváci sa, ako nikdy predtým, môžu tešiť z realistickejšieho obrazu s ešte ostrejšími detailmi.

Výrazne ultratenký dizajn

Technológia TCL OD Zero využíva menšie LEDky a celkom nový dizajn šošoviek s viac zdrojmi svetla, čo umožňuje minimalizovať vzdialenosť medzi zdrojom svetla a zobrazovacím panelom až na úžasných nula (zero) milimetrov. To vylepšuje konzistentnosť úrovne jasu a súčasne umožňuje dosahovať nových úrovní tenkého profilu pre ultra tenké rozmery televízorov.

Nepretržitý technologický vývoj

TCL využíva transformatívnu silu technológie Mini-LED už od roku 2018. Prvé Mini-LED produkty boli predstavené na veľtrhu IFA 2018 a od tej doby do vývoja tejto technológie neprestáva TCL investovať. Masová výroba bola dosiahnutá v roku 2019 a následne boli svetovo prvé televízory TCL Mini-LED X10 uvedené na trh.

S výhľadom do budúcnosti bude TCL pokračovať vo vývoji inovatívnych optických riešení s ešte menším podsvietením a dizajnom so štíhlejšími šošovkami. To umožní poskytovať obraz s najlepšiu čistotou a farebným výkonom a byť na čele v tomto odvetví s technológiami TCL Mini-LED, 8K a Quantum Dot.

O spoločnosti TCL Electronics

TCL Electronics (1070.HK) je rýchlo rastúca spoločnosť vyrábajúca spotrebnú elektroniku a hlavný hráč na globálnom trhu v odvetví výroby televízorov. Produkty sú dostupné vo viac než 160 krajinách po celom svete. Spoločnosť bola založená v roku 1981.  Podľa výskumu OMDIA značka TCL zaujíma na základe predajov za druhý štvrťrok roku 2020 druhé miesto na globálnom trhu televízorov. TCL sa špecializuje na výskum, vývoj a výrobu spotrebnej elektroniky, od televízorov, mobilných telefónov, audio zariadení až po inteligentné produkty pre domácnosť.

Žiadny ďalší článok